MUDr. Jindřich Pohl

 
Praktický dětský lékař  
Plicní dětský lékař  
 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.    
Ordinace pro nemocné: 261910072  
Ordinace pro zdravé: 222230874

jak dál

končí prázdninový provoz a znovu se vracíme k osvědčenému schématu rozdělení ordinací pro zdravé a nemocné . Staronově  uvažuji o zavedení pořadníkového systému do čekárny pro nemocné, aby se předešlo ušlapání zájemců o vyšetření, nicméně definitivní pořadí určím stejně já nebo někdo z personálu /dušnost má přednost před rýmou/.

Pak ještě jedna změna. Od  září nebudu přijímat nové děti kromě novorozenců a sourozenců u mně dětí již registrovaných. Dětí mám totiž už  moc ,ne dost...Výjimky jen po dohodě se mnou .

Samozřejmě těm, co jsem přijetí slíbil, se to netýká

 

nový mailový kontakt a změna telefonních čísel

Se změnou koncepce mé praxe na ordinaci pro zdravé a ordinaci pro nemocné měním i mailovou adresu,což není tak podstatné, ale měním i telefonní čísla následujícím způsobem:

Původní číslo pevné linky bude telefonem do ordinace pro nemocné a tudíž prosím tam směřovat dotazy a informace týkající se nemocí dětí a nové telefonní číslo 222230874 bude v ordinaci pro zdravé a tudíž tam volat stran domluvy o problematice prevencí,očkování, vstupní prohlídce, změně termínu prohlídky,potvrzení a jiné podobné problematiky.

Zároveň ruším mobilní číslo 777200582 do ordinace.

 

prázdninový provoz a jiné

V době letních prázdnin bude provoz bez přerušení každý den v rámci jedné ordinace od 8 do 13 hodin.V době od 8 do 9,30 pro nemocné,od 10 do 13 preventivní prohlídky.To,že se provoz nezastaví ani v době dovolených , je umožněno paralelností ordinací-což byl i jeden z důvodů, proč jsem na toto pro mě organizačně náročnější řešení provozu ordinací přistoupil.

Do prevencí budeme zvát převážně děti do 1,5 roku,které mají kalendářně prohlídek více než děti starší.Stejně starší děti leckdy bývají na prázdninách mimo Prahu a je pro ně mrzuté si kazit prázdniny doktorem.

Zároveň opětovně prosím rodiče,aby s nemocnými dětmi chodili nejpozději  30 minut před skončením doby  vyhrazené pro nemocné -což platí jako všeobecný požadavek nejen pro prázdniny.

Když už jsem u ordinační doby,tak bych vás rád seznámil s tím,že od podzimu 2018 zavedeme lístkový pořadníkový systém v ordinaci pro nemocné,aby nedocházelo ke kolizním situacím.Bude to zkušební provoz a uvidíme ,jak se osvědčí.Možná zavedu i čtečku platebních karet,ale moc se mi do toho nechce,nemám s technickými pokroky  dobré zkušenosti.

Definitivně končí také mobilní číslo do ordinace,to paralelní zvonění pevné a mobilní linky bylo fakt neúnosné.Budou tedy nadále platit linky uvedené v záhlaví webových stránek.

Také přidám odkaz na to,jak koncipuji očkování,aby rodiče byli dopředu seznámeni s mým postojem k této problematice.Nic velkého ale nečekejte,

Přemýšlíme i o ukončení éry návleků-je to tak trochu nedůstojné a často i neefektivní.O to více práce bude mít Valja.Což mi připomíná,že mě nebaví uklízet po dětech hračky po skončení ordinačních hodin-zvyšte prosím úklidovou kázeň,jak to po mně požadovali učitelé již od základní školy.Nebo vám ty hračky seberu....

A tím jsem pro tentokrát mám pocit témata vyčerpal,pokračování někdy příště.

 

 

 

 

 

Ordinační hodiny mezi vánočními svátky

 

 

27.12. neordinuji

 

28.12. 8,30 – 10,30 hod pro nemocné

          10,30 – 13,00 hod prevence

 

29.12. 8,30 - 10,30 hod pro nemocné

          10,30 - 13,00 hod prevence

docent MUDr.Ivan Novák na scéně

Mám příslib od pana docenta Nováka,že by se uvolil spolupracovat s naší ordinací.Možná jen jako nepravidelná výpomoc nebo možná i pravidelně,kdy by doplnil paralelnost ambulancí ve středu dohromady s dr.Kašparem.

V osobě docenta Nováka přichází velmi zkušený,velmi úspěšný dětský lékař,jehož znalosti,nadhled,zkušenosti a lidskost jistě oceníte.Sám jsem pod jeho vedením  pracoval na dětské klinice v Thomayerově nemocnici,takže o jeho kvalitách jsem přesvědčen.

změna koncepce chodu ordinace-oddělení kontaktu nemocných od zdravých

V rámci rozšíření služeb a zvýšení kvality ošetření vašich dětí jsem se rozhodl rozšířit současnou ordinaci do dvou na stejné chodbě se nacházejících prostor.

Co představuje rozšíření služeb?  Budu se svými kolegy pracovat paralelně ve 2 ordinacích na stejné chodbě domu

Co představuje zvýšení kvality? Rozhodl jsem se oddělit provoz ordinace na zdravé a nemocné nejen časově,ale i prostorově.

Jednoduše řečeno od začátku prosince budou fungovat obě ordinace pokud možno paralelně.Jedna bude pro zdravé +zvané děti /prevence,potvrzení,vstupní prohlídky atd./ a druhá pro nemocné.Zároveň  při čekané / např.dovolená/ či nečekané /např.nemoc/ situaci budeme s kolegy zastupitelní.

Ale zásadním cílem tohoto opatření je zamezit kontaktu mezi zdravými a nemocnými dětmi.

Prostě aby se zdravé děti nenakazili v čekárně od nemocných.

Další změnou je nová ordinační doba,kterou vyvěsím na dveře ordinace a webové stránky /bude více času na nemocné i prevence/.Nebude asi definitivní,protože vše se bude zabíhat a tudíž předpokládám určité posuny během prvních pár měsíců fungování nového systému.

S kým se kromě mě a sestry Radky Novotné budete setkávat? Budou to jak kolegové,které znáte-dr.Pavla Pecková a dr.Petr Kašpar,tak i tváře,které poznáte-sestra Monika Pulcová a dr.Pavel Heinige .Oba jsou zkušení kolegové,které dobře znám z dětské kliniky.Sestra Monika byla staniční sestrou lůžkového i ambulantního provozu kliniky a dr.Heinige pracoval a pracuje na JIP dětské kliniky

Paralelní provoz nebude zatím ve středu /ten den jsem na dětské klinice / a ve čtvrtek- dr.Heinige nastoupí až od ledna 2018

Celá tato akce mě bude stát více úsilí /zejména koordinačního/, více peněz /na platy kolegů a nájem nové ordinace/,ale doufám, že  vám a zejména dětem  to bude vyhovovat a líbit.