MUDr. Jindřich Pohl

Praktický dětský lékař  
Plicní dětský lékař  
 

Ordinace@pediatrie-pohl.cz  
Ordinace pro nemocné:   261910072
Ordinace pro zdravé:   222230874

 

nové pojetí koronaviru

Asi jste si všimli,že téma covid je prakticky nevyčerpatelné.V následujících řádcích vám objasním můj přístup k této problematice.

Pokud dojde k hygienickou službou prokázanému kontaktu s Covidem,tak jste v karanténě a hygiena vám zadá žádanku na vyšetření z nosohltanu na identifikaci covidu.Pokud jste negativní,tak následuje 10 denní karanténa.Pokud jste pozitivní,tak následuje 10 denní karanténa taktéž.Po ní by mělo být kontrolní vyšetření na covid.Toto vše by mělo jít mimo spoluúčasti naší ordinace.Prostě kvůli tomu DO ORDINACE NECHODTE,JEN NÁM TUTO UDÁLOST TELEFONICKY NAHLASTE.

Pokud se u dítěte objeví horečnaté projevy /teplota nad 38 st.C/ doprovázené respiračními příznaky /kašel,zahlenění/,tak se řiďte pokyny,které jsem uveřejnil na naší webové stránce v rubrice domácí léčba v kapitole1 zvané léčba horečnatého respiračního onemocnění.

Pakliže horečky trvají více než 5 dnů,tak ordinaci navštivte,provedeme CRP a rozhodneme,jestli je dítě vhodné k vyšetření na covid.

Samořejmě pokud se objeví v době trvání nemoci přitěžující okolnosti /dušnost,nezvladatelná horečka,opakované zvracení,horečka nad 41 st C/,tak nás vyhledejte covid necovid.

Závěrem bych chtěl říci,že můj názor na covid a celospolečensky-politickou agendu s ním spojenou je slušně řečeno velmi reservovaný.

 

váš neúnavný prvoliniový  proticovidový bojovník 

Zobrazit starší Zobrazit vše